5 آگوست, 2017

مهندس بازرگان را نمی‌توان ناديده گرفت

  • توسط مدیر
  • شنبه , 5 آگوست 2017
  • 0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

در سي امين سالگرد انقلاب انتظار مي‌رفت که ياد اولين نخست وزير انقلاب منصوب رهبر انقلاب که هيچکس در صداقت و تاريخ پر مبارزه و ايمانش ترديد ندارد، پر شکوه تراز هميشه و از سوي متوليان انقلاب برگزار شود تا نسل فعلي که زمان انقلاب را درک نکرده اند، با سير تاريخي انقلاب اسلامي آشنا شوند …

مرحوم مهندس مهدي بازرگان بي شک بخش بزرگي از تاريخ ايران، انقلاب و روشنگري اسلامي است. بزرگترين ويژگي شخص بازرگان صداقت، ايمان و استواري واصرار بر باورهايش بود. ناديده گرفتن بازرگان به معناي ناديده گرفتن تاريخ مبارزات اسلامي معاصر و چشم پوشي از تاريخ انقلاب اسلامي است.

امام خميني به دليل همين خصوصيات او، وي را فارغ از گرايشهاي حزبي اش به عنوان اولين نخست وزير انقلاب برگزيدند و به دستور ايشان مردم به خيابان ها ريختند و اعلام کردند که اطاعت از دولت بازرگان واجب شرعي است. شايد نو ظهوران عرصه ي سياسي کشور که تاريخ مبارزات و انقلاب را نمي شناسند، به خاطر منافع امروز خود به فکر نفي وحذف وي باشند و حتي اجازه ي برگزاري مراسم ختم و فاتحه در سالگرد وفاتش را ندهند.

اما از پيشتازان عرصه ي مبارزات و انقلاب انتظار مي رفت که خود هرساله ياد مهندس بازرگان را زنده نگه دارند تا آيندگان هم ياد آنان را پاس بدارند. اگر به خاطر اختلاف نظر هايي که در روش ها به وجود مي آيد، همه ي تاريخ مورد بي مهري قرار گيرد، ديگراني هم که با روشهاي امروزي اداره ي کشور اختلاف نظر دارند، بر اساس همين سنت، آنان را مورد بي مهري قرار مي دهند و در نهايت دفتر چه ي سياهي از همه ي اين دورانها در تاريخ باقي مي ماند. در سي امين سالگرد انقلاب انتظار مي‌رفت که ياد اولين نخست وزير انقلاب منصوب رهبر انقلاب که هيچکس در صداقت و تاريخ پر مبارزه و ايمانش ترديد ندارد، پر شکوه تراز هميشه و از سوي متوليان انقلاب برگزار شود تا نسل فعلي که زمان انقلاب را درک نکرده اند، با سير تاريخي انقلاب اسلامي آشنا شوند.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

دیدگاهتان را بنویسید